ZERO DEFECTS

16.05.2021

Pokud trochu ovládáte angličtinu, dokážete si zcela jistě přeložit tento název. Nolové vady. A hned se také orosíte na čele a řeknete si " co že to ten člověk píše, tohle není možné".

YOKOTEN

10.05.2021

Yokoten je japonské slovo, které jsem se naučil v době mého působení v japonské firmě. je běžně používáno a nedílnou součástí PDCA.

YAMAZUMI CHART

02.05.2021

Tento nástroj navazuje na předchozí a tím byl work balancing. Yamazumi chart je v podstatě jednoduchý skládaný graf. Vznikl v Japonsku a je tam také hojně využíván. Prvotně vznikl pro analýzu zásobování linek, ale potom se rozšířil i do výroby a dnes je zde hojně využíván.

WORK BALANCING

26.04.2021

S tímto nástrojem se zpravidla setkáte ve výrobních částech firmy.Nemluvíme zde o módním trendu vyrovnání života a práce. Budeme se bavit o nástroji, kterým odhalíte jak máte časově vyrovnané jednotlivé kroky v procesu. Jelikož work balancing v překladu znamená vyrovnání práce.

VSM nebo VSA ( analyse) je stejný nástroj, jen se někdy označuje i takto. Tak tedy VSM je takový startovací bod pro změny. Díky VSM zmapujete ( zdokumentujete) tok informací a materiálu ve firmě a je úplně jedno o jakou firmu se jedná. Z takového nadhledu dokážete objevit věci, o kterých se mnohdy ani netušili.