Ranní setkání
Je asi jedno jak se tomu říká, ale pro upřesnění raději doplním běžně používané pojmenování. Před slovem si doplňte ranní, nebo denní
- setkání
- meeting
- dispečink
- porada
- schůzka
- hodnocení
- a možná ještě další
O co jde? jde o jednu z nejdůležitějších událostí v průběhu dne ve firmách s více zaměstnanci, kde se něco děje ( výroba, logistika, administrativa)
Na vojně se tomu říkalo "BORO" neboli bojové rozdělení. Každý den ráno jsme se sešli na "buzeráku" neboli nádvoří, kde jsme nastoupili po jednotkách a velitel nám sdělil, co budeme daný den dělat.
Přínosy takového setkávání:
- Denní kontrola výsledků a jejich hodnocení
- odkrývání problémů a jejich řešení
- sdílení důležitých informací
- zlepšování v prezentačních dovednostech
- budování týmového ducha
- představení zajímavostí a prostor pro vzdělávání
A ve firmách by to mělo být velmi podobné.
Jedná se tedy o ranní setkání zodpovědných lidí na jednom místě ve firmě. Zde, ale podobnost s vojnou končí. Na tomto setkání se mají nejdříve zhodnotit výsledky za předchozí den od každého oddělení. Pak by mělo následovat kontrola akčního plánu z úkolů z předchozích dní a předání důležitých informací na daný den.
Takže každý ví co je pro daný den důležité a na čem má pracovat.
Vše by se mělo zaznamenávat, aby byla další den možná kontrola.
A na závěr jedno srovnání. Jestli jste někdy pracovali v malé firmě od dvou-třech lidech, tak si můžete všimnout, že se ráno sejdou u kávy a výše zmíněné kroky taky dělají, aniž by si uvědomili , že to je ranníí meeting. Je to taková přirozená činnost a tak je dobré ji pojmout. Takže klidně využijte kávu jako společníka.
PS: a na závěr jedno doporučení. Dělejte taková setkání vždy "na stojáka" a nejlépe v procesu.