PDCA

20.12.2020

Tuhle zkratku zná spousta lidí, ale již mnohem méně lidí tento nástroj dokáže správně používat. PDCA nebo-li Plan-Do-Check-Action a česky krásně řešeno Naplánuj-Proveď-Zkontroluj-Další akce. Ačkoliv PDCA má jen 4 slova, těch aktivit je celkem 8. Pokud Jste z toho zmateni, nezoufejte. Tohle dělá problém spousty lidem. Nejlepší na zapamatování je s PDCA pracovat. To si pak zažijete jako naprosto přirozený a obyčejný postup řešení problémů.

A jsme u jádra věci. K čemu vlastně takové PDCA je a kdy ho použít. Jedná se tedy o standardizovaný postup při řešení nějakého problému, kdy soustavným opakováním PDCA zlepšujete proces.

Já osobně PDCA miluji a je to můj nejužitečnější pomocník. Mám vytvořenou praktickou šablonu v keynote ( jde i do powerpointu) a pomocí ní lze provést PDCA krásně krok za krokem a pak ji na konci skvěle odprezentovat. V procesu je ideální použít flipchart, ale někdy je třeba připravit prezentaci pro vedení a také zachovat digitální podobu aktivit.

Pokud máte zájem o takovou šablonu, napište mi a já Vám ji zašlu.

Pokud se o této metodě chcete dozvědět více, nebo si ji i vyzkoušet jak funguje, kontaktujte mě, nebo zakupte školení zde na eshopu.