COACH(SENSEI)

08.06.2020

Slovo coach neboli česky kouč je poslední dobou trochu zprofanované a koučů se v těchto končinách vyskytuje na můj vkus až příliš mnoho. Je to možná jen můj názor,ale tak to vidím.

CILT

31.05.2020

Tahle zkratka zní strašně, já vím, ale zase se dá dobře zapamatovat pokud vládnete angličtinou. Jsou to první písmena slov " Cleaning-inspection-lubrication-tightening"

CHECK SHEET

24.05.2020

Nebo lépe v českém jazyce "kontrolní list" Už z podstaty tohoto slova je jasné, že se bavíme o nějaké kontrole. A ano je tomu tak. Jedná se o jeden ze sedmi základních nástrojů kvality. Je to nejjednodušší a neefektivnější způsob, jak sbírat data.

Řízení změn je systematický standardizovaný přístup k zavádění změn. Proaktivní identifikace rizik a zmírňování změn spolu se zajištěním účinného dokončení iniciativ zaměřených na změny. Cílem změny je obvykle zlepšit některé aspekty podnikání, což je samo o sobě skvělé . Výzva spočívá v tom, aby se zlepšení a důsledky z něho vyplývající nestaly...

CENTERLINE

10.05.2020

Nebo-li zarovnaný proces, nebo také proces s vyrovnáním na střed. Ať už přeložíme centreline jakkoliv, je mnohem důležitější pochopit k čemu nám tento nástroj může pomoci.

Moje oblíbené téma. Uspořádání pracoviště jako výrobní buňka. Už z podstaty slova a v dnešní době Koronaviru je tohle téma ještě více aktuální.

CATCHBALL

26.04.2020

Catchball znamená házení míčkem mezi hráči a jeho chytání.

Možná se se již setkali se zkratkami jako TOC, DBR. To jsou věci, které se úzkého místa velice úzce dotýkají, nebo o něm přímo pojednávají.

Jedná se o metodu vymyšlenou v devadesátých letech v USA pány Nortonem a Kaplanem, která měla za cíl sledovat úroveň výkonnosti firem.

AUTONOMATIZACE

06.04.2020

Možná to vypadá jako že jsem se překlepl. Ale věřte, že ne. A pokud tedy ne, tak co to slovo tedy znamená ?

ANDON

29.03.2020

Téměř každý ví co to je, ale málokdo vyžaduje jeho funkčnost, protože neví přesně proč a jak. Já považuji andon za jednu z nejdůležitější součásti dobře fungující štíhlé výroby. A ve značné míře z mých zkušeností, také špatně nebo dokonce vůbec nefungující ve spoustě provozech.

ABC ANALÝZA

23.03.2020

Z názvu této analýzy není úplně jasné o co půjde. Pojďme si tedy říci o této metodě trochu více.

O A3 reportu se toho píše na internetu opravdu hodně. Já zde nabízím můj osobní pohled a zkušenost.